jak ćwiczyć mięśnie kegla kulkami

Od jakiegoś czasu sporo mówi się o tym, że praktycznie każda dama, obojętnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, jakich zadaniem jest utrzymanie na miejscu narządów wewnętrznych. To właśnie dzięki nim, można urodzić dziecko z łatwością oraz mniejszym bólem, jednocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Także po porodzie przydają się silne i wzmocnione mięśnie Kegla, albowiem dzięki nim nie ma problemów z nietrzymaniem moczu.

mięśnie kegla kulki gejszy

Najczęściej mięśnie Kegla ćwiczą w następstwie tego kobiety w ciąży oraz planujące ją. Jeżeli zostaną one porządnie wzmocnione, znacznie łatwiej jest przejść przez naturalny poród i równolegle nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają również panie, które rodziły dawno, lecz pojawiły się u nich trudności z nietrzymaniem moczu, w większości wypadków wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mówiąc mięśnie dna miednicy. Wolno je z prostotą zlokalizować w czasie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najlepiej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega wyłącznie na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najprawidłowiej rozpocząć od pozycji leżącej, niemniej jednak z od czasu do czasu wolno też ćwiczyć w innych pozycjach. Należy napinać mięśnie przez kilka sekund, a następnie rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Bardzo ważne jest to, żeby napinać jedynie mięśnie Kegla, a nie brzuch, lub pośladki. Przed skurczem należy wziąć głęboki wdech oraz powoli wypuszczać powietrze podczas rozluźniania mięśni. Najpoprawniej jest zastosować serię dziesięciu powtórek. Takich serii powinno się wdrożyć około trzech w ciągu dnia. Poprawę można odnotować już nawet po sześciu tygodniach, jednakże należałoby ćwiczyć w dalszym ciągu, przynajmniej raz dziennie.
W aptekach oraz sklepach można obecnie nabyć właściwe kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niesłychanie wspomagają one cały proces oraz okazuje się, że przynoszą korzystne rezultaty. Z takimi kulkami też trenuje się na zasadzie kurczenia i relaksowania mięśni.
Damy, które regularnie trenują, przyznają że przyniosło to efekt podczas porodu drogami natury i znacznie prędzej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich dam z łatwością usuwa się również kłopot nietrzymania moczu. Większa część z nich wskazuje, że dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą także czerpać poprawniejszą przyjemność ze współżycia. Ma to również realny wpływ na odczucia seksualne partnera. Takie treningi nie są wysiłkowe oraz nie absorbują dużo czasu, a wolno je wykonywać dosłownie wszędzie i o każdej porze. Środowisko z pewnością nawet się nie zorientuje.